Makk Marci csoport

A csoport mottója:„Egészséges, mint a makk, nincsen nála boldogabb”

A „Makk Marci ” programmal a gyermekek egészséges táplálkozását, testedzését és mozgásigényét céloztuk meg. A programunk megvalósításában az óvodán kívül, nagy szerepe van a szülőknek, akik biztosítják a napi fogyasztáshoz szükséges zöldség-gyümölcsöt, ill. a programjaink megvalósítását segítik. Hosszú sétákat, túrákat szervezünk / tervezünk/ a gyermekek állóképességének növelésére / a korosztály jellemzőit figyelembe véve / melyek mind színesítik hétköznapjainkat.

Nagy gondot fordítunk csoportunkban a kisgyermekek egészségének megőrzésére, a különböző tartáshibák és lábstatikai rendellenességek megelőzésére, javítására. Az óvodai testnevelési foglalkozásokba speciális tartásjavító és talpgyakorlatokat építünk be. Emellett, törekszünk a gyerekek sokoldalú megmozgatására a fokozatosság elvét szem előtt tartva.

Sok lehetőséget biztosítunk a szabad levegőn történő szabad mozgásra. Amennyiben az időjárás nem tenné lehetővé az udvaron ezt, úgy mozgásra inspiráló környezet / tornaszoba / kialakításával ill. egy-egy mozgásfejlesztő tornaszer felállításával nyújtanánk lehetőséget a gyermekeknek, hogy természetes mozgásigényüket kielégíthessék és a már ismert mozgásos feladatokat, gyakorolhassák.

Vízhez szoktatás, úszás, vízbiztonság megszerzése is a céljaink között szerepel.

Nagy hangsúlyt fektetünk a megelőzésre, higiéniás szokások kialakítására. Óvodába kerülés után a szájöblítés elsajátítása után elkezdjük a fogmosás bevezetését, amiben fogápolási szakember segít a gyermekeknek elmagyarázni a helyes és alapos fogmosás szabályait.

A kulturált szokások, szabályok mellett a gyermekek napi vitaminszükségletét a mindennapos étkezés csak részben biztosítja. A gyerekek az óvodában töltik napjuk nagyobb részét, ezért itt is szükség van folyamatos vitaminpótlásra, amelyet gyümölcsnappal szeretnénk rendszeresíteni.
A környezetvédelemre nevelés lehetőségei ott élnek mindennapjainkban, csak érzékenyen, cselekvően kell reagálnunk és a lehetőséget, ki kell használnunk. A kirándulások, természetjáró túrák alkalmat nyújtanak a természet védelmének elmélyítésére / ne tapossák el a védett növényeket, ne törjék az ágakat, ne szemeteljenek, stb. /. A környezetvédelmi nevelésre sok alkalmat ad a kirándulás. Ismerkedünk a szabadban való mozgás, beszéd, játék, étkezés kulturált formáival. Óvjuk a természetes környezetet, a kirándulás végén rendbe tesszük magunk után a birtokba vett területet. Nem zavarjuk az állatok természetes környezetét zaklatással, hangoskodással. Nem gyűjtögetünk feleslegesen, csak azt, ami lehullott. A növények egészségesebbé, szebbé teszik életünket.